Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Sunt insarcinata in 4 luni si nu am luat deloc in greutate..Este vreo problema? Va rog ajutati-ma ca mi-e frica

întreabă delia
21:44, 25.05.2011

Nu am luat in greutate

2 răspunsuri

delya
(09:01, 04.06.2011)

Am intrebat medicul ginecolog si mi-a zis ca nu este nici un fel de problema pentru ca o sa iau in ultimele 3 luni de sarcina cat pentru toata sarcina... Am facut si eco si bebele e dezvoltatat cum trebuie... Intr-un final sa nu imi fac griji...... Voi ce ziceti?

Carmen
(22:41, 25.05.2011)

Cred ca cel mai ok ar fi sa pui intrebarea asta unui medic. Greutatea aferenta sarcinii este diferita de la mamica la mamica, dar in general, o femeie cu o greutate normala trebuie sa se ingrase in medie pe parcursul sarcinii 14 kg: 2 kg in primele 3 luni, iar apoi cate o jumatate de kilogram in fiecare saptamana pana la finalul sarcinii.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Probleme in sarcina o posibila megavezicula a fatului,este o problema grava? ana-maria | 09.07.2013

    Probleme in sarcina am scurgeri maronii din sapt 6-8 de sarcina care persista? Ardeiu Marcela | 06.05.2013

    am fost la medic, initial am avot o sangerare care s-a oprit la tratament cu...

    © 2026 Qbebe