trebuie semnat un act aditional cu reducerea programului de lucru de la 8 ore la 6 ore in cazul in care sunt insarcinata in 21 de saptamani?
întreabă danciu eleonora
18:30, 04.01.2012
Este de ajuns sa instiintati in scris angajatorul ca doriti reducerea programului de munca cu 2 ore si sa ii inmanati adeverinta de la medic.
Nu se semneaza niciun act aditional, deoarece pe toata aceasta perioada veti fi platita ca si cum ati lucra program normal, de 8 ore.
Acesta este un drept de care beneficiati in baza legii in vigoare.
Menstruatie
Pe 26 februarie mi sa terminat ultima menstruație,am grețuri și voma,uneori...
Sunt in ziua 40 zi nu a venit CM! Am făcut test si a ieșit negativ! Exista...