Adevăratul motiv pentru care Lavinia Pîrva nu a mai vrut copii cu Ștefan Bănică

Adevăratul motiv pentru care Lavinia Pîrva nu a mai vrut copii cu Ștefan Bănică
Mariana Voinea

Lavinia Pîrva și Ștefan Bănică Junior formează unul din cele mai apreciate cupluri din showbizul românesc. Sunt discreți, își trăiesc povestea de iubire departe de lumina reflectoarelor și sunt împliniți de Alexandru, băiețelul lor în vârstă de cinci ani și jumătate. De ce  au ales să nu își mărească familia Lavinia Pîrva și Ștefan Bănică Junior?

„Așa spune mama că vei avea o grijă pe care o vei purta cu tine toată viața”

Între Lavinia Pîrva și Ștefan Bănică Junior există o diferență de vârstă considerabilă, de 17 ani. Dar acest lucru nu a reprezentat un impediment pentru ca artiștii să fie împreună de mai bine de un deceniu. S-au căsătorit în mare secret în Bulgaria, în anul 2017 și mai apoi au devenit părinții băiețelul lor.

Doi cântăreți de succes, Lavinia Pîrva și Ștefan Bănică Junior nu i-au adus pe lume un frățior. În podcastul la care a fost invitată, moderat de Teo Trandafir, fosta componentă a trupei Spicy a motivat această alegere.

La mine a fost clar: am zis că se oprește treaba, copilul meu este cât trei, nu mai este nevoie de altul. Cred că despre asta e vorba. Chiar am avut de curând o plecare în gașcă cu mai multe mămici, cu mai mulți copii, și mi-am dat seama că e mult. E mult cu unul, dar cu trei… Auzeam înainte: „Meseria de părinte e cea mai grea.”

Așa spunea mama, că vei avea o grijă pe care o vei purta cu tine toată viața. Eu spuneam: „Ce poate să fie?” Și așa este. Acești cinci ani au fost extraordinari, am învățat foarte multe și de la el, m-am descoperit pe mine, am descoperit alte lucruri pe care nu le știam despre mine și, într-adevăr, așa este. Când apare copilul este o grijă pe care o ai cu tine toată viața, indiferent unde mergi și ce faci. Responsabilitatea este uriașă și da, a fi părinte este într-adevăr o meserie destul de grea”, a dezvăluit cântăreața.

Ștefan Bănică și Lavinia Pîrva nu au bonă pentru Alexandru. „Fac așa un sacrificiu

Mi-am dorit foarte tare să stau lângă Alexandru de când s-a născut, fără bonă”

În cadrul aceluiași podcast, „Gând la gând cu Teo”, Lavinia Pîrva a explicat că și-a dorit să fie o mamă prezentă și implicată în viața fiului său. Tocmai de aceea a refuzat să angajeze o bonă și a apelat în primii ani de viață ai copilului la mama ei pentru a o ajuta să facă față provocărilor.

lavinia pîrva îmbrăcată în costum negru cu fusta scurta il tine pe soțul ei de brat

Eu am ales să fiu cumva părinte cu normă întreagă și mi-am dorit foarte tare să stau lângă Alexandru de când s-a născut, fără bonă. Nu a fost să fie, nu am simțit, nu s-a legat. Nu consider neapărat că e un lucru rău sau bun, din contră, e chiar ce trebuie, dar la mine nu a funcționat. Am avut câteva încercări, dar nu a funcționat.

M-a ajutat mama când Alexandru era foarte mic, dar după aceea am fost singură. Am fost mereu cu el și sunt mândră de faptul că acum, la 5 ani și jumătate, se vede: începe să prindă contur cam tot ce am făcut în anii aceștia”, a mai adăugat ea.

Pe lângă faptul că este o cântăreață de succes, o femeie foarte frumoasă, Lavinia Pîrva este și o mamă dedicată pentru copilul ei.

Surse foto: facebook.com

Surse articol: libertatea.roviva.roprofm.ro

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    Alte articole care te-ar putea interesa
    © 2026 Qbebe