Pot sa iau antibiotice??
Salut,sunt Vlad am 19 ani..si de vreo 7 zile stau numai in casa..in prima zi mam simtit cam rau...a doua zi mi-au aparut pete rosii pe fata..am facut febra..si mi s-au umflat ganglionii..a treia zi..mi-a disparut febra..si mi-au disparut si petele..au ramas doar ganglionii umflati...medicamente am luat doar paracetamol si nurofen forte..si acum problema este cu partea dreapta a fetei..deci e vizibil umflata si dureri insuportabile...si am observat la o masea un abces cu puroi..si acum intrebarea me e..pot sa iau antibiotice..??