Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

Am dpn pe 11 sept 2011...intru in concediu de maternitate la 1 iulie. Cum se va calcula indemnizatia de crestere copil? Ce luni intra la calcule?

întreabă anonima
13:48, 18.06.2011

1 răspuns

Bianca
(19:11, 18.06.2011)

Cuantumul brut lunar al indemnizatiei este de 85% din baza de calcul determinata ca medie a veniturilor lunare din ultimele 6 luni din cele 12 luni din care se constituie stagiul de cotizare, pana la limita a 12 salarii minime brute pe tara lunar, in functie de care se calculeaza contributia pentru concedii si indemnizatii.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Cariera somajul dupa ccc geaninutza | 30.07.2013

    buna ziua.bebe face 2ani p 5septembrie.eu am fost angajata la patron iar dupa ce...

    Cariera concediu crestere copil - somaj F.B. | 18.04.2013

    Buna ziua! Am lucrat cu A.I., neplatind asigurarea pentru somaj. Dupa nasterea...

    © 2026 Qbebe