Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

buna. pe 30 mai anul trecut m-am angajat. iar pe 6 mai anul acesta am nascut. de pe 17 aprilie ma aflu in concediu pentru sarcina si lauzie si nu stiu dak beneficiez de CCC va rog mult sa ma lamuriti

întreabă claudia
11:21, 29.06.2012

1 răspuns

ana
(13:26, 29.06.2012)

Buna ziua!
Veti beneficia de concediu. Pe adeverinta de venit se solicita salariul net incepand cu luna in care ati nascut - mai 2012 (concediu sarcina + lauzie), pana in luna iunie 2011. Pentru aceste 12 luni se calculeaza venitul net si se acorda 75% din acest venit.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Cariera somajul dupa ccc geaninutza | 30.07.2013

    buna ziua.bebe face 2ani p 5septembrie.eu am fost angajata la patron iar dupa ce...

    Cariera concediu crestere copil - somaj F.B. | 18.04.2013

    Buna ziua! Am lucrat cu A.I., neplatind asigurarea pentru somaj. Dupa nasterea...

    © 2026 Qbebe