ce stimulent mi se acorda daca ma intorc la munca inainte de implinirea a 2 ani a coppilului daca am intrat pe vechiul cod al muncii?(am nascut in mai 2010)?
mi s-a propus sa ma intorc la lucru inainte sa implineasca cel mic 2 ani. Din pacate nu se poate pe vechiul post deoarece persoana adusa sa-mi tina locul a devenit intre timp titulara. la ce stimulent am dreptul (500lei?) ? este valabil si ptr. mamele care au nascut inainte de intrarea in vigoare a noii legi si cod al muncii?
sI cumva dreptul de reducere a programului de munca la 6ore pana se implinesc cei doi ani ?