Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

ce stimulent mi se acorda daca ma intorc la munca inainte de implinirea a 2 ani a coppilului daca am intrat pe vechiul cod al muncii?(am nascut in mai 2010)?

întreabă Alina Bleoju
15:47, 12.11.2011

mi s-a propus sa ma intorc la lucru inainte sa implineasca cel mic 2 ani. Din pacate nu se poate pe vechiul post deoarece persoana adusa sa-mi tina locul a devenit intre timp titulara. la ce stimulent am dreptul (500lei?) ? este valabil si ptr. mamele care au nascut inainte de intrarea in vigoare a noii legi si cod al muncii?
sI cumva dreptul de reducere a programului de munca la 6ore pana se implinesc cei doi ani ?

1 răspuns

maria
(17:17, 08.12.2011)

nu se ia dupa codul muncii, ci dupa ordonanta 148/2005, caz in care iei numai 100 lei lunar in plus pana copilul face 2 ani

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Cariera somajul dupa ccc geaninutza | 30.07.2013

    buna ziua.bebe face 2ani p 5septembrie.eu am fost angajata la patron iar dupa ce...

    Cariera concediu crestere copil - somaj F.B. | 18.04.2013

    Buna ziua! Am lucrat cu A.I., neplatind asigurarea pentru somaj. Dupa nasterea...

    © 2026 Qbebe