Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

sunt pe maternitate cu primul copil 2 ani,el are 1 an si 2 luni pot face al doilea si sa raman pe maternitate ?sau trebuie sa lucrez ceva timp?

întreabă pruna raluca
11:47, 19.01.2012

se poate ?nu stiu unde sa inreb

1 răspuns

Ramona
(11:26, 08.02.2012)

In cazul in care cel de-al doilea copil se naste dupa expirarea concediului pentru primul copil, indemnizatia se va calcula 75% din veniturile nete pe cele 12 luni premergatoare nasterii copilului (in aceste venituri intra si indemnizatia pentru CCC1).

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Am voie? dupe cezariana cat timp trebuie sa treaca sa raman ansarcinata din nou florentina | 10.08.2013

    acum 6 luni mi a murit copilul fiind an evolutie la 7 luni si jumatatte de...

    Am voie? As putea sa ma culc cu sotul intimpul sarcinii Cristina | 02.07.2013

    Am voie? am si eu o curiozitate am avut o interventie chirurgicala vera | 01.07.2013

    buna.daca ar putea cineva sa imi dea un sfat ar fii bn primit.deja am 3...

    © 2026 Qbebe