Mor, mor, mor

Mor, mor, mor
Gabriela Paladi - Redactor
 Mor, mor, mor! Sunt suparat.
Prietenii mei au plecat
Afara ca sa se joace.
Nu-l mai am pe vino-ncoace!

A iesit soarele din nori,
Primavara cu fluturasi si flori
Au lasat ursuletul in casuta
Singurel in camaruta.

Nu-i nimic, voi astepta
Si atunci cand s-o-nopta
Prietenii mei, chiar si maine,
S-or intoarce tot la mine.

 

Noutăți de la Qbebe

Înscrie-te la newsletter-ul Qbebe și primești ultimele noutăți.

Vă rugăm să completați câmpurile necesare.

    © 2026 Qbebe