buna am o fetita de 1 an si 4 luni inca alaptez noaptea se trezeste de ff multe ori sa stea pe san ce sa fac?
întreabă mucea roza
22:29, 01.05.2013
va rog sa ma ajutati
va rog sa ma ajutati
Buna Roza,
Tot ceea ce poti face este sa ii dai si biberon. O dezobisnuiesti in primul rand de san si o ajuti sa faca mai usor tranzitia de la san la biberon. Trebuie sa ai rabare pentru ca nu vei reusi foarte usor. Si la biberon incearca sa ii dai ceai. Vei vedea ca in timp nu va mai cere lapte atat de des.
In plus cand se trezeste noaptea poti sa nu ii dai de fiecare data mancare. stai cu ea si o linisteste, fa-i un masaj pe burtica si tine-o de manuta.
La cat timp duoa cezariana pot rămâne iar însărcinată?