Am o fetita de 2 ani si 5 luni, este la gradi de 5 luni. Se afla la a doua serbare si refuza sa spuna poeziile atat la serbare cat si cele din programa.Ce pot face sa ii '' tratez" timiditatea.
Cand ii vine randul sa spuna poezia lasa capul in pamant si mai ca incepe sa planga.In rest nu are probleme cu acomodarea, se joaca cu totii copii, vb ff bine chiar 2 limbi. Canecelele le canta dar cand tb sa faca ceva individual refuza