Altă adolescentă dispărută! Poliția din Băcau o caută de 4 zile
Andreea Clara Chiru, o adolescentă de 14 ani din localitatea Buciumeni, judeţul Bacău, a dispărut joia trecută de acasă, după o ceartă aprinsă cu mama ei. Fata a plecat în toiul nopții, cu o sumă mare de bani pe care a furat-o din casă.
Cearta dintre cele două a izbucnit ca urmare a faptului că mama a găsit pe contul fetei de socializare fotografii nepotrivite pentru vârsta ei. ”Erau poze, oarecum, nu pentru vârsta ei, nici foarte indicente. Era cumva cu o țigară în gură, în fata unei oglinzi, în baie, cu o cămașă semidescheiata. Nu era pentru ea, cel puțin pentru copilul model pe care-l știam noi. I-am reproșat”, declară mama fetei.

De atunci, nici urmă de fată. Mama ei a sunat-o nonstop, însă fără niciun rezultat. Adolescenta a fost văzută în urmă cu ceva vreme în autograra din Onești. Mama ei declară că aveau o relație bună și își comunicau orice eveniment. Cu toate acestea, fata a dispărut de acasă și este de negăsit. Conform declarațiilor mamei, este pentru prima dată când se întâmplă un astfel de eveniment, iar femeia este extrem de îngrijorată pentru viața adolescentei.
Surse: b1.ro, observator.tv
Surse foto: istockphoto.com