Intreabă
Răspunde

Vezi intrebări care nu au primit încă răspuns. Și tu poți ajuta!

vezi intrebările
Descoperă

Vezi intrebările care au primt deja raspuns.

vezi întrebările

se mai da prima de nastere de la angajator ?

întreabă ioana
19:36, 01.04.2012

3 răspunsuri

Gabriela
(00:43, 19.04.2012)

Depinde foarte mult de angajator. Eu am primit doar pe baza certificatului de nastere.

andreea
(11:49, 18.04.2012)

Ba se da in unele cazuri....uite-te un contractu colectiv de munca, cel la nivelul companiei la care lucrezo, si vezi daca scrie acolo ceva . Eu primesc echivalentul unui salariu pe baza unei cereri si a certificatului de nastere. Deci ai sanse, depinde doar de angajator.

Marta
(11:52, 02.04.2012)

Nu, legea nu prevede nicio prima de nastere de la angajator. Vei primi indemnizatie pentru cresterea copilului daca in ultimele 12 luni anterioare nasterii ai realizat venituri.

Raspunde si tu
Va rugam sa completati campurile necesare.

    Tu ce ai răspunde?

    Nasterea prin cezariana Au trecut 7 luni de la operatia de cezariana Pot rămâne însărcinată a2a oară ? Palade Vasilica | 28.06.2013

    La cat timp duoa cezariana pot rămâne iar însărcinată?

    Nasterea prin cezariana ce se poate intampla dupa 4 cezariene irina cristina | 20.04.2013

    © 2026 Qbebe